ЖУРНАЛ № 43

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира —

СЛУШАЛИ:

Інформацію Його Блаженства, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира про пастирський візит в Україну Його Святості, Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила 27 липня – 5 серпня 2009 року.

Справка:

З 27 липня по 5 серпня 2009 року в Україні з пастирським візитом перебував Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил. По прибутті на Українську землю Святіший Патріарх відправив молебень на Володимирській гірці біля пам’ятника Святому рівноапостольному великому князю Володимиру. По звершенні молебня Святіший Патріарх направився в Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру, де його зустріла братія обителі на чолі з Намісником Лаври Преосвященним Павлом, архієпископом Вишгородським. В той же день Патріарх Кирил очолив історичне засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви, яке вперше відбулося в Києво-Печерській Лаврі. В другій половині дня Патріарх зустрівся з Президентом України В.А. Ющенком та прийняв участь в покладанні квітів до пам’ятника Слави та пам’ятника Жертвам голодомору 1932-1933р.р. Ввечері того ж дня Святіший Патріарх очолив Всенічне бдіння в Києво-Печерській Лаврі напередодні дня пам’яті Святого рівноапостольного великого князя Володимира.

28 липня, в день пам’яті Святого князя Володимира, Святіший Патріарх Кирил у співслужінні з Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром та єпископатом Української Православної Церкви очолив Божественну літургію на соборній площі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, по завершенні якої відбувся хресний хід на Дальні Печери Лаври, де з балкону приміщення Київської Митрополії Святіший звернувся до чисельних прочан з Первосвятительським словом та преподав усім своє благословення
Ввечері того ж дня Патріарх прийняв участь у прямому телеефірі в студії ім. О.Довженка.

29 липня відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила з єпископатом, духовенством, монашествуючими, мирянами, викладачами та студентами КДА і С, представниками інтелігенції в Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Рішенням Вченої Ради Київської Духовної Академії Святішому було вручено Диплом і Докторський хрест почесного доктора богослів’я Київської Духовної Академії. До всіх присутніх Патріарх звернувся з архіпастирським словом.

В другій половині дня Святіший Патріарх відвідав Свято-Покровський жіночий монастир м. Києва, після чого відбув до м. Донецька.

У Донецьку Його Святість відвідав Спасо-Преображенський кафедральний собор і звершив Чин малого освячення собору.

30 липня Святіший Патріарх у співслужінні з Предстоятелем Української Православної Церкви Його Блаженством, Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром та ієрархами УПЦ відправив Божественну літургію в Свято-Успенській Святогірський Лаврі з нагоди святкування Святогірської ікони Божої Матері. В той же день Святіший Патріарх відвідав Свято-Миколаївський кафедральний собор м. Горловки, де звершив молебень.

31 липня Святіший відвідав Свято-Микільський Василівський монастир та звершив Чин малого освячення Успенського собору монастиря. В той же день Патріарх прибув до Сімферополя, де в Свято-Троїцькому жіночому монастирі звершив молебень перед мощами Святителя Луки Кримського, після чого відвідав будівництво Олександро-Невського кафедрального собору та звершив чин освячення накупольних хрестів.

2 серпня, в день пам’яті Святого пророка Іллі, Святіший Патріарх Кирил у співслужінні з Блаженнішим Митрополитом Володимиром та єпископатом Української Православної Церкви та ієрархами з Росії, Білорусії, Молдови та дальнього зарубіжжя відправив Божественну літургію на місці хрещення Святого рівноапостольного князя Володимира – Херсонесі.

У другій половині дня Святіший Патріарх Кирил прибув літаком до Києва, звідки направився в Свято-Троїцький Корецький ставропігійний жіночий монастир, де його зустріли ігуменя Рафаїла з сестрами обителі та чисельні прочани. Святіший відслужив в монастирі молебень та заупокійну літію за спочилих настоятельниць обителі. Його Святість відвідав також регентсько-катехізаторське училище при монастирі.

3 серпня Святіший Патріарх відслужив в Свято-Троїцькому соборі монастиря Божественну літургію. В той же день він відвідав Свято-Воскресенський кафедральний собор в м. Рівне та Свято-Миколаївський Городоцький жіночий монастир і направився в м. Луцьк. В Луцьку Святіший Владика відвідав храм на честь Всіх Волинських святих, де його зустріли духовенство та віруючі Луцької єпархії на чолі з Преосвященним Нифонтом, митрополитом Луцьким і Волинським.

Ввечері того ж дня Його Святість прибув в Свято-Успенський Святогірський Зимненський ставропігійній жіночий монастир.

4 серпня Патріарх Кирил відвідав Свято-Успенський кафедральний собор м.Володимира-Волинського. В другій половині дня Святіший Патріарх прибув до Свято-Успенської Почаївської Лаври, де очолив Всенічне бдіння в Свято-Успенському соборі обителі напередодні святкування 450-річя принесення на Волинь Почаївської ікони Божої Матері.

5 серпня, в день свята, Патріарх Кирил очолив Божественну літургію на соборній площі Свято-Успенської Почаївської Лаври, після якої звернувся до Блаженнішого Митрополита Володимира, Єпископату УПЦ та чисельних віруючих зі словами вітання з нагоди святкування визначного ювілею, а також освятив новий великий лаврський дзвін.

В той же день Святіший Патріарх та супроводжуючі його особи відбули до Москви.

ПОСТАНОВИЛИ:

1. Інформацію прийняти до відома.

2. Піднести подяку Всемилостивому Богу за можливість молитовного спілкування з Предстоятелем Руської Православної Церкви Його Святістю, Святішим Патріархом Московським і всієї Русі Кирилом.

3. Скласти подяку Його Святості за візит в Україну та духовну підтримку Української Православної Церкви на чолі з Його Блаженством, Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром.

4. Висловити подяку Президенту України В.А. Ющенку, Прем’єр-міністру України Ю.В. Тимошенко, Міністру Внутрішніх справ України Ю.В. Луценку, Київському міському голові Л.М. Черновецькому, Головам Донецької, Рівненської, Волинської обласних державних адміністрацій, Голові Верховної Ради АР Крим А.П. Гриценку, Меру м. Севастополя С.В.Куніцину за сприяння в підготовці та організації візиту в Україну Святішого Патріарха Кирила.

5. Висловити подяку членам Синодальної Комісії з підготовки візиту в Україну Святішого Патріарха Кирила на чолі з Преосвященним Митрофаном, архієпископом Білоцерківським і Богуславським.

6. Висловити подяку Керуючим Донецької, Горлівської, Сімферопольської, Рівненської, Луцької, Володимир-Волинської єпархій, намісникам Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, Свято-Успенської Почаївської Лаври, Свято-Успенської Святогірської Лаври, настоятелькам Свято-Троїцького Корецького ставропігійного жіночого монастиря, Свято-Успенського Святогірського Зимненського ставропігійного жіночого монастиря, Свято-Миколаївського Городоцького жіночого монастиря Рівненської єпархії за організацію прийому Його Святості.

ЖУРНАЛ № 45

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира —

СЛУШАЛИ:

Інформацію Його Блаженства, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира про святкування 450-річчя принесення на Волинь Почаївської ікони Божої Матері 4-5 серпня 2009 року в Свято-Успенській Почаївській Лаврі.

ПОСТАНОВИЛИ:

1. Інформацію прийняти до відома;

2. Піднести подяку Всемилостивому Богу та Пречистій Діві Марії за успішне проведення святкувань;

3. На виконання рішення Священного Синоду від 9 липня 2009 року (журнал № 28) затвердити наступний графік проведення Всеукраїнського Хресного ходу з Почаївською іконою Божої Матері:
1. 13-21 вересня – м. Київ (храм Всіх святих на місці будівництва Кафедрального собору);
2. 22 вересня – 11 жовтня – перебування в Канаді;
3. 12-14 жовтня – Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра;
4. 15 жовтня – початок Всеукраїнської Хресної ходи;
5. 4-8 листопада – перебування в м. Москві.

4. Координатором проекту призначити співробітника ВЗЦЗ УПЦ протоієрея Валерія Кравця.

ЖУРНАЛ № 46

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира —

СЛУШАЛИ:

Інформацію Його Блаженства, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира про загострення міжконфесійної ситуації, спричиненої фактами захоплення храмів Української Православної Церкви представниками УПЦ-КП при підтримці представників органів державної влади.

Справка:

З початку 2009 року на ім’я Його Блаженства, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира надійшли рапорти Керуючих Тернопільською, Білоцерківською, Сумською та Чернігівською єпархіями про спроби та захоплення храмів Української Православної Церкви представниками УПЦ-КП за підтримки представників органів державної влади.

В Тернопільській єпархії за ініціативи Сільського Голови була вчинена спроба захоплення Свято-Покровського храму с.Мусорівці Збаразького району Тернопільської області.

В Білоцерківській єпархії мала місце спроба захоплення Свято-Михайлівського храму с.Карапиші Миронівського району Київської області за підтримки Ректора Білоцерківського Аграрного університету А.С.Даниленка.

В Чернігівській єпархії представники УПЦ-КП захопили Свято-Покровський храм с.Жукля Корюківського району Чернігівської області.

В Сумській єпархії в с.Беєво Липово-Долинського району Сумської області на Страстному тижні відбулось захоплення храму за сприяння власника місцевої агрофірми І.І.Сало.

Відбувається нагнітання обстановки навколо
Свято-Успенської Почаївської Лаври. Депутати Тернопільської обласної ради створили тимчасову контрольну комісію щодо перевірки законності перебування чоловічого монастиря на території комплексу Почаївської Лаври та про повернення її до складу заповідника.

ПОСТАНОВИЛИ:

1. Інформацію прийняти до відома;

2. Висловити стурбованість діями представників органів державної влади, що провокують загострення міжконфесійної ситуації в Україні та порушують конституційні права віруючих Української Православної Церкви;

3. Направити відповідні звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України, Головам обласних державних адміністрацій та Обласних рад згаданих вище областей.

ЖУРНАЛ № 47

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира —

СЛУШАЛИ:

Рапорт Преосвященного Іоанна, архієпископа Херсонського і Таврійського про відкриття Свято-Покровського чоловічого монастиря в с. Музиківка Білозерського району Херсонської області.

ПОСТАНОВИЛИ:

Благословити відкриття Свято-Покровського чоловічого монастиря в с. Музиківка Білозерського району Херсонської області.

ЖУРНАЛ № 48

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира —

СЛУШАЛИ:

Рапорт Преосвященного Іоасафа, єпископа Новокаховського і Генічеського про відкриття жіночого монастиря на честь Корсунської ікони Божої Матері в с.Корсунка міста Нова Каховка Херсонської області.

ПОСТАНОВИЛИ:

Благословити відкриття жіночого монастиря на честь Корсунської ікони Божої Матері в с.Корсунка міста Нова Каховка Херсонської області.

ЖУРНАЛ № 53

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира —

СЛУШАЛИ:

Рапорт Преосвященного Іринея, єпископа Ніжинського і Прилуцького про прийняття Статуту Свято-Благовіщенського чоловічого монастиря Ніжинської єпархії у новій редакції, у зв’язку із втратою оригінального примірника Статуту монастиря та Свідоцтва про його реєстрацію.

ПОСТАНОВИЛИ:

Прийняти Статут Свято-Благовіщенського чоловічого монастиря Ніжинської єпархії у новій редакції.

ЖУРНАЛ № 54

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира —

СЛУШАЛИ:

Рапорт Преосвященного Іоасафа, єпископа Новокаховського і Генічеського про прийняття Статуту Свято-Григорівського Бізюкова чоловічого монастиря Новокаховської єпархії у новій редакції.

ПОСТАНОВИЛИ:

Прийняти Статут Свято-Григорівського Бізюкова чоловічого монастиря Новокаховської єпархії у новій редакції.

† ВОЛОДИМИР, МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,
ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

ЧЛЕНИ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ:
† НИКОДИМ, МИТРОПОЛИТ ХАРКІВСЬКИЙ І БОГОДУХІВСЬКИЙ
† АГАФАНГЕЛ, МИТРОПОЛИТ ОДЕСЬКИЙ І ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ
† ІОАННИКІЙ, МИТРОПОЛИТ ЛУГАНСЬКИЙ І АЛЧЕВСЬКИЙ
† ОНУФРІЙ, МИТРОПОЛИТ ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ І БУКОВИНСЬКИЙ
† МАРК, АРХІЄПИСКОП ХУСТСЬКИЙ І ВИНОГРАДІВСЬКИЙ
† СЕРГІЙ, АРХІЄПИСКОП ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ І КРЕМЕНЕЦЬКИЙ
† ПАНТЕЛЕІМОН , АРХІЄПИСКОП КІРОВОГРАДСЬКИЙ І НОВОМИРГОРОДСЬКИЙ
† ЄФРЕМ , ЄПИСКОП КРИВОРІЗЬКИЙ І НІКОПОЛЬСЬКИЙ
† МИТРОФАН, АРХІЄПИСКОП БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ І БОГУСЛАВСЬКИЙ,
КЕРУЮЧИЙ СПРАВАМИ УПЦ

Возврат к списку


Ваши пожелания:

CAPTCHA