UA RU EN
Сайт находится в режиме разработки и наполнения

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира —

СЛУШАЛИ:

Повідомлення Його Блаженства, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, про святкування 950-річчя Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Справка:

27-28 серпня 2001 року Українська Православна Церква відзначила ювілей 950-річчя з дня заснування Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. На святкування були запрошені представники всіх Помісних Православних Церков. Напередодні свята Успіння Божої Матері було звершено Всенічне бдіння у Свято-Успенському соборі Києво-Печерської Лаври. Пізня Божественна літургія в день свята через безліч народу була здійснена на площі перед Успенським собором. У Богослужіннях, очолюваних Предстоятелем УПЦ Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром, взяли участь представники Константинопольської, Олександрійської, Антіохійської, Руської, Грузинської, Сербської, Румунської, Болгарської, Кіпрської, Елладської, Албанської, Польської, Чеських земель і Словаччини, Американської Церков. У святкових Богослужіннях взяв участь єпископат, представники численного духовенства і ченців Української Православної Церкви. За Богослужінням було оголошено послання Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України з нагоди ювілею Лаври. Після Божественної літургії був звершений Хресний хід навколо Лаври. У святкуванні ювілею взяли участь Президент України Л.Д.Кучма, Голова Верховної Ради І.Плющ, Прем'єр-Міністр А.Кінах, уряд м.Києва на чолі з мером А.А.Омельченко, представниками громадськості столиці, дипломатичного корпусу, полк Запорізького козацтва та інші офіційні особи.
28 серпня була проведена прес-конференція для засобів масової інформації, а ввечері того ж дня в Національному театрі опери і балету відбулися урочисте засідання, на якому з привітанням виступив Президент України Л.Д.Кучма, а також святковий концерт.
Під час святкування ювілею Лаври представники всіх Помісних Православних Церков були прийняті Предстоятелем УПЦ Блаженнішим Володимиром, Митрополитом Київським і всієї України.

ПОСТАНОВИЛИ:

1. Подякувати Богові, Пресвятій Богородиці, Святому Апостолу Андрію Первозванному, а також Святим угодникам Києво-Печерським за милості, що посилаються святій обителі і всьому православному народу.

2. Висловити глибоку подяку Предстоятелям Святих Помісних Православних Церков, які направили своїх представників на святкування ювілею Лаври.

3. Дякувати Президенту і Уряду України за прийняття участі в ювілейних урочистостях.

4. Закликати Боже благословення на подальші благоуспішні труди братії обителі, що здійснюються на благо Святої Церкви, земної Вітчизни і народу України.

Все журналы от 29.08.2001 года
† ВОЛОДИМИР, МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,
ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

ЧЛЕНИ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ:
† НИКОДИМ, МИТРОПОЛИТ ХАРКІВСЬКИЙ І БОГОДУХІВСЬКИЙ
† АГАФАНГЕЛ, МИТРОПОЛИТ ОДЕСЬКИЙ І ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ
† ОНУФРІЙ, МИТРОПОЛИТ ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ І БУКОВИНСЬКИЙ
† ІОНАФАН, АРХІЄПИСКОП ХЕРСОНСЬКИЙ І ТАВРІЙСЬКИЙ
† ВАРФОЛОМІЙ, АРХІЄПИСКОП РІВНЕНСЬКИЙ І ОСТРОЗЬКИЙ
† ВАСИЛІЙ, АРХІЄПИСКОП ЗАПОРІЗЬКИЙ І МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ
† МИТРОФАН, ЄПИСКОП ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ,
КЕРУЮЧИЙ СПРАВАМИ УПЦ

Возврат к списку