UA RU EN
Сайт находится в режиме разработки и наполнения

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира —

СЛУШАЛИ:

Інформацію Його Блаженства, Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України про перенесення з м.Ростова-на-Дону для постійного перебування в Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру часточки мощей Святого рівноапостольного князя Володимира.

Справка:

24 липня, напередодні дня святого рівноапостольного князя Володимира (28 липня) у Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру була повернута частина мощів Хрестителя Русі.

Мощі рівноапостольного князя були знайдені в 1635 році святителем Петром Могилою, митрополитом Київським, при розкопках Десятинної церкви. Вони знаходилися в мармуровому саркофазі з написом, що засвідчує їхню приналежність великому князеві Володимиру. Спочатку мощі були покладені в церкві Спаса-на-Берестові, а через рік урочисто перенесені в Успенський собор Києво-Печерської Лаври, де знаходилися в срібному ковчезі в ніші праворуч від іконостаса. Частину мощів Святитель Петро Могила передав у Свято-Успенський собор Московського Кремля. Перед війною відомий антрополог Михайло Герасимов вивіз мощі з Києва для відтворення історичного вигляду князя Володимира в Ленінград, де вони під час війни і блокади безвісти зникли.

Науковий колектив Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника разом з Київською Митрополією Української Православної Церкви протягом багатьох років проводили пошуки втраченої Святині, але вони поки не увінчалися успіхом. 27 липня 2004 року в Успенському соборі на місці, де історично знаходився ковчег із мощами, були встановлені меморіальна дошка й ікона рівноапостольного князя.

У нинішньому році, по благословенню Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Київського і всія України Володимира в Україну була повернута частина мощів, що у свій час були подаровані Петром Могилою в московський Успенський собор Кремля. Ці мощі зберігалися в московських кремлівських музеях. Напередодні святкування 1000-річчя Хрещення Русі відбулася передача декількох мощевиків Церкві, у тому числі і з часткою чесних мощів св. рівноапостольного князя Володимира. По благословенню Святійшого Патріарха Пимена цей мощевик був переданий Керуючому справами Руської Православної Церкви, митрополиту Ростовському і Новочеркаському Володимиру (Сабодану), і покладені в кафедральному соборі Різдва Пресвятої Богородиці м. Ростова-на-Дону. У нинішньому році на прохання Предстоятеля УПЦ частина їх була повернута в Україну. Святиню доставив Блаженніший Митрополит Володимир.

ПОСТАНОВИЛИ:

1. Піднести подяку Богу, дивному у святих Своїх за милість, явлену Українській Православній Церкві через перенесення часточки мощей Святого рівноапостольного князя Володимира;

2. Висловити подяку Преосвященному Пантелеімону, архієпископу Ростовському і Новочеркаському за сприяння у перенесенні часточки мощей Святого рівноапостольного князя Володимира в Свято-Успенську Києво- Печерську Лавру.

Все журналы от 26.07.2005 года
† ВОЛОДИМИР, МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,
ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

ЧЛЕНИ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ:
† НИКОДИМ, МИТРОПОЛИТ ХАРКІВСЬКИЙ І БОГОДУХІВСЬКИЙ
† АГАФАНГЕЛ, МИТРОПОЛИТ ОДЕСЬКИЙ І ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ
† ОНУФРІЙ, МИТРОПОЛИТ ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ І БУКОВИНСЬКИЙ
† НИФОНТ , МИТРОПОЛИТ ЛУЦЬКИЙ І ВОЛИНСЬКИЙ
† ГУРІЙ , ЄПИСКОП ЖИТОМИРСЬКИЙ І НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКИЙ
† ЄФРЕМ , ЄПИСКОП КРИВОРІЗЬКИЙ І НІКОПОЛЬСЬКИЙ
† МИТРОФАН, АРХІЄПИСКОП ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ,
КЕРУЮЧИЙ СПРАВАМИ УПЦ

Возврат к списку