UA RU EN
Сайт находится в режиме разработки и наполнения

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира —

СЛУШАЛИ:

Інформацію Його Блаженства, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира про загострення міжконфесійної ситуації, спричиненої фактами захоплення храмів Української Православної Церкви представниками УПЦ-КП при підтримці представників органів державної влади.

Справка:

З початку 2009 року на ім’я Його Блаженства, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира надійшли рапорти Керуючих Тернопільською, Білоцерківською, Сумською та Чернігівською єпархіями про спроби та захоплення храмів Української Православної Церкви представниками УПЦ-КП за підтримки представників органів державної влади.

В Тернопільській єпархії за ініціативи Сільського Голови була вчинена спроба захоплення Свято-Покровського храму с.Мусорівці Збаразького району Тернопільської області.

В Білоцерківській єпархії мала місце спроба захоплення Свято-Михайлівського храму с.Карапиші Миронівського району Київської області за підтримки Ректора Білоцерківського Аграрного університету А.С.Даниленка.

В Чернігівській єпархії представники УПЦ-КП захопили Свято-Покровський храм с.Жукля Корюківського району Чернігівської області.

В Сумській єпархії в с.Беєво Липово-Долинського району Сумської області на Страстному тижні відбулось захоплення храму за сприяння власника місцевої агрофірми І.І.Сало.

Відбувається нагнітання обстановки навколо
Свято-Успенської Почаївської Лаври. Депутати Тернопільської обласної ради створили тимчасову контрольну комісію щодо перевірки законності перебування чоловічого монастиря на території комплексу Почаївської Лаври та про повернення її до складу заповідника.

ПОСТАНОВИЛИ:

1. Інформацію прийняти до відома;

2. Висловити стурбованість діями представників органів державної влади, що провокують загострення міжконфесійної ситуації в Україні та порушують конституційні права віруючих Української Православної Церкви;

3. Направити відповідні звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України, Головам обласних державних адміністрацій та Обласних рад згаданих вище областей.

Все журналы от 09.09.2009 года
† ВОЛОДИМИР, МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,
ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

ЧЛЕНИ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ:
† НИКОДИМ, МИТРОПОЛИТ ХАРКІВСЬКИЙ І БОГОДУХІВСЬКИЙ
† АГАФАНГЕЛ, МИТРОПОЛИТ ОДЕСЬКИЙ І ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ
† ІОАННИКІЙ, МИТРОПОЛИТ ЛУГАНСЬКИЙ І АЛЧЕВСЬКИЙ
† ОНУФРІЙ, МИТРОПОЛИТ ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ І БУКОВИНСЬКИЙ
† МАРК, АРХІЄПИСКОП ХУСТСЬКИЙ І ВИНОГРАДІВСЬКИЙ
† СЕРГІЙ, АРХІЄПИСКОП ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ І КРЕМЕНЕЦЬКИЙ
† ПАНТЕЛЕІМОН , АРХІЄПИСКОП КІРОВОГРАДСЬКИЙ І НОВОМИРГОРОДСЬКИЙ
† ЄФРЕМ , ЄПИСКОП КРИВОРІЗЬКИЙ І НІКОПОЛЬСЬКИЙ
† МИТРОФАН, АРХІЄПИСКОП БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ І БОГУСЛАВСЬКИЙ,
КЕРУЮЧИЙ СПРАВАМИ УПЦ

Возврат к списку