UA RU EN
Сайт знаходиться в режимі розробки та наповнення

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира —

СЛУХАЛИ:

Інформацію Його Блаженства, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира про візит в Україну Святішого і Блаженнішого Католікоса-Патріарха всієї Грузії, Архієпископа Мцхетського і Тбіліського Іллі ІІ 25-30 липня 2011 року.

Довідка:

На запрошення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира 25-30 липня 2011 року відбувся офіційний візит в Україну Предстоятеля Грузинської Православної Церкви Святішого і Блаженнішого Католікоса-Патріарха всієї Грузії Іллі ІІ.
25 липня Предстоятеля Грузинської Православної Церкви в аеропорту «Бориспіль» зустрічали Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир, постійні члени Священного Синоду Української Православної Церкви та вікарні архієреї Київської Митрополії. Після церемонії зустрічі Патріарх Ілля вирушив до Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, де на площі перед Успенським собором у співслужінні Митрополита Володимира звершив молебень, після завершення якого звернувся до присутніх з промовою.
26 липня Святіший і Блаженніший Католікос-Патріарх Ілля відвідав Свято-Іллінський храм, що на Подолі, м.Києва. Потім Патріарх Ілля взяв участь у відкритті виставки «Іверія та Києво-Печерська Лавра – благодатні угіддя Пресвятої Богородиці» в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику.
Цього ж дня відбулась зустріч Святішого і Блаженнішого Католікоса-Патріарха всієї Грузії Іллі ІІ з Предстоятелем Руської Православної Церкви Святішим Патріархом Московським і всієї Русі Кирилом.
27 липня Святіший Патіарх Кирил, Святіший і Блаженніший Католікос-Патріарх Ілля та Блаженніший Митрополит Володимир у співслужінні собору ієрархів з України, Білорусі, Росії та Грузії звершили урочистий молебень на Володимирській гірці біля пам’ятника святому рівноапостольному князю Володимиру. В другій половині дня Предстоятель Грузинської Православної Церкви в приміщенні Кабінету Міністрів України мав зустріч з Прем’єр-міністром України М.Я. Азаровим.
28 липня, в день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира та День Хрещення Русі, Святіший Патіарх Кирил, Святіший і Блаженніший Католікос-Патріарх Ілля ІІ та Блаженніший Митрополит Володимир у співслужінні собору ієрархів з України, Білорусі, Росії, Грузії, Кіпру, Румунії та чисельного духовенства звершили Божественну літургію на Соборній площі Києво-Печерської Лаври, по закінченні якої були виголошені взаємні привітання.
29 липня Святіший і Блаженніший Католікос-Патріарх Ілля та члени делегації Грузинської Православної Церкви відвідали Софійський собор м. Києва, після чого в Посольстві Грузії мали зустріч з Повноважним та надзвичайним послом Грузії в Україні паном Григолом Катамадзе.
30 липня Патріарх Ілля ІІ вклонився мощам преподобних отців Києво-Печерських у Ближніх печерах Лаври.
Того ж дня Предстоятель Грузинської Православної Церкви відвідав Київську духовну академію та семінарію, де відбулась зустріч Його Святості з викладачами та студентами Київських духовних шкіл. На знак поваги та на відзнаку багатьох заслуг Святішого і Блаженнішого Католікоса-Патріарха всієї Грузії Іллі ІІ Вчена Рада Київської духовної академії присвоїла йому вчене звання Доктора богослов’я «Honoris Causa».
У другій половині дня Патріарх Ілля відвідав Спасо-Преображенський храм, що в мікрорайоні Теремки-2 та Свято-Пантелеімонівський жіночий монастир м.Києва.
Увечері того ж дня делегація Грузинської Православної Церкви відбула до Тбілісі.

УХВАЛИЛИ:

1. Інформацію прийняти до відома.

2. Скласти щиру подяку Святішому і Блаженнішому Католікосу-Патріарху всієї Грузії Іллі ІІ за візит в Україну, спільну молитву та свідчення нашої єдності у Христі Іісусі.

Всі журнали від 26.08.2011 року
† ВОЛОДИМИР, МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,
ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

ЧЛЕНИ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ:
† НИКОДИМ, МИТРОПОЛИТ ХАРКІВСЬКИЙ І БОГОДУХІВСЬКИЙ
† АГАФАНГЕЛ, МИТРОПОЛИТ ОДЕСЬКИЙ І ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ
† ІОАННИКІЙ, МИТРОПОЛИТ ЛУГАНСЬКИЙ І АЛЧЕВСЬКИЙ
† ОНУФРІЙ, МИТРОПОЛИТ ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ І БУКОВИНСЬКИЙ
† НИФОНТ , МИТРОПОЛИТ ЛУЦЬКИЙ І ВОЛИНСЬКИЙ
† ІЛАРІОН, МИТРОПОЛИТ ДОНЕЦЬКИЙ І МАРІУПОЛЬСЬКИЙ
† АНТОНІЙ, МИТРОПОЛИТ ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКИЙ
† ПАВЕЛ, МИТРОПОЛИТ ВИШГОРОДСЬКИЙ І ЧОРНОБИЛЬСЬКИЙ
† ЛАЗАР, МИТРОПОЛИТ СІМФЕРОПОЛЬСЬКИЙ І КРИМСЬКИЙ
† МАРК, АРХІЄПИСКОП ХУСТСЬКИЙ І ВИНОГРАДІВСЬКИЙ
† ОЛЕКСАНДР , АРХІЄПИСКОП ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І ВИШНЕВСЬКИЙ
† ЄВЛОГІЙ , ЄПИСКОП СУМСЬКИЙ І ОХТИРСЬКИЙ
† МИТРОФАН, АРХІЄПИСКОП БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ І БОГУСЛАВСЬКИЙ,
КЕРУЮЧИЙ СПРАВАМИ УПЦ

Back to the list